nafplio

11 důvodů, proč si zamilujete Nafplio v Řecku

V Saronském zálivu leží město Nafplio, které je často označováno jako nejromantičtější místo v Řecku. Původní hlavní město moderního Řecka (1823–1834) se chlubí nádhernou benátskou architekturou a osmanskými architektonickými prvky. Pokud hledáte romantické místo pro únik z profláknutých Atén, pak by vás mohlo zajímat, proč sem zajet.

Leží jen 2 hodiny cesty od Atén

Plánujte výlet po Peloponéském poloostrově? Jste ubytovaní v Aténách a chcete si odpočinout od městského shonu? Výlet do Nafplia může být přesně to co potřebujete. Od hlavního města je autem nebo autobusem dosažitelné za 2 hodiny. Cesta vede přes severní Peloponés, takže si zároveň můžete užít vyhlídkovou jízdu pro krásném kraji.

Je to jedno z míst, kde se dozvíte více o historii Řecka

V Nafpliu najdete archeologické muzeum, které sídlí v nádherné benátské budově na náměstí Syntagma. Zdejší stálá expozice obsahuje některé z nejstarších pozůstatků paleolitu a zahrnuje figurky, šperky, oděvy, sochy i keramiku z období neolitu.

Jak přesně archeologické muzeum vypadá se můžete podívat zde.

Základna pro objevování zbytku regionu

Díky své poloze je Nafplio ideálním startovním bodem pro výlety do mnoha archeologických nalezišť na Peloponésu. Např. divadlo Epidaurus a starobylá města Corinth, Mycenae a Tyrins jsou jen hodinu jízdy od malebného města. Milovníky vína jistě potěší vinařská oblast Nemea, která je nedaleko a nabízí opravdu hodně příležitostí k degustacím místních vín.

Epidaurus řecko

Ideál pro pěší turistiku

Srdce Starého města s bludištěm úzkých uliček, skrytých náměstí a ohromujících neoklasicistních sídel je zároveň okouzlují a zároveň vám naskýtá nespočet různých tras, které si můžete projít pěšky. Stačí urazit pár kroků a můžete objevovat stále nová místa.

Pobřežní město má řadu pláží a odlehlých zátok

Nefplio disponuje vším, co očekáváte od perfektní letní dovolené. Malebné restaurace a kavárny, živé centrum města a blízké pláže. Projděte se podél nábřežní promenády a narazíte na řadu pláží, včetně dlouhé písečné pláže Arvanitia, Neraki a Karathona. Další oblíbená pláž je Tolos ležící cca 9 kilometrů od Nafplia. Pokud hledáte něco klidnějšího podívejte se v blízkosti Kastraki, tam nějakou vhodnou určitě najdete.

Arvanitia

Ubytování si zde najde každý

Nafplio nabízí k ubytování cenově velmi příznivé pokoje v hotelech od stylových butikových hotelů a luxusních 5 hvězdičkových komplexů až po soukromé vily. Můžete se nechat rozmazlovat v luxusním hotelu Nafplia Palace nebo vilách ležících na Acronauplia s úchvatným výhledem na město a záliv. Pokud hledáte něco tradičnějšího a menšího pak vyzkoušejte hotel Xenon Inn hned vedle náměstí Syntagma. Jde o malý renovovaný butikový hotel, ideální pro užití si života ve městě.

Lahodné jídlo je na každém kroku

Nafplio stejně jako jiná města v Řecku nabízí malebné taverny a vynikající restaurace, kde si vychutnáte klasický řecký jídelníček nebo inovativní jídla moderní středomořské kuchyně. Ať již se bude pohybovat ve Starém městě nebo zamíříte do Nového města, všude najdete místa, kde si můžete vychutnat skvělou řeckou kuchyni.

Navštívit jej můžete po celý rok

Toto magické město můžete navštívit v každém ročním období. Na rozdíl od ostrovů, kde většinou s příchodem listopadu dochází k útlumu aktivity. Nafplio díky svému mírnému klimatu žije na podzim i v zimě. Taverny, muzea a další památky jsou otevřeny po celý rok, takže si každý může pro návštěvu zvolit termín, který mi vyhovuje. Město navíc organizujeme nesčetné množství různých aktivit ať již kulturních tak i sportovních.

Muzeum Komboloi – jediné svého druhu

Muzeum bylo založeno v roce 1998, aby představilo historii modlitebních korálků. Návštěvníci mohou obdivovat čtyři části muzea, kde jsou umístěné – hinduistické modlitební korálky, budhistické modlitební korálky, islámské a samozřejmě křesťanské růžence. Tato unikátní sbírka exponátů společných pro několik náboženství je působivá i pro návštěvníky bez víry.

Kombolo

Kultura je zde hned za rohem

Nafplio vyvrací předpoklad, že co se týče kultury tak se kromě Atén, Soluně a ostrovů nic dalšího v Řecku neděje. Pouhé tři kilometry od Nafplia leží Fougaro – což hybridní kulturní prostor zahrnující knihovnu umění a věd, výstavní a koncertní místnosti a umělecké dílny. Tento prostorný areál je ideální pro odpolední procházky nebo jako cíl pro návštěvu letního koncertu přímo v tomto areálu.

Nafplio je plné hradů a pevností

Nafplio je díky svému dobře zachovanému historickému centru s charakterickými domy a panskými sídly velmi oblíbeným místem pro návštěvu. Přidejte k tomu impozantní pozůstatky z jeho zajímavé minulosti se třemi pevnostmi a máte další důvod k návštěvě. Velkolepý palác Palamidi byl postaven Benátčany v letech 1711 – 1714 a je posazen hned nad Nafpliem. Pokud vystoupáte po schodech až na vrchol užijete si nádherné výhledy na celou oblast.

Dále se můžete podívat na brány z doby bronzové na pevnosti Acronauplia, která stojí nad Starým městem. Až do 50. let 20. století se používalo jako vězení. Aktuálně je již v troskách ovšem stále stojí za návštěvu. Bourtzi se nachází na malém ostrově nedaleko přístavu a byl postaven Benátčany v 15. století. Ve své historii je známý jako zámek, vězení, hotel, kancelář pro cestovní ruch a ubytování pro řeckou vládu. Bourtzi je dostupná pouze lodí a slouží zejména k pořádání různých akcí a koncertů v létě.

 

Zdroj: https://theculturetrip.com/

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.