Černá Perla Řecka – Santorini

Romantika, azurově modré moře a nekonečné pláže. Na jižním okraji souostroví Kyklady, na rozhraní Egejského a Krétského moře, najdete ostrov o rozloze asi 80 tisíc kilometrů čtverečních. Santorini nebo také Théra.

Santorini je nejjižnějším ostrovem Kyklad a ve skutečnosti jde o propadlý vrchol sopky. Jeho krásy plně oceníte tehdy, pokud se sem přepravíte trajektem. Celý ostrov je poznamenán sopečnou činností z dávné minulosti a dává Vám to znát na každém kroku. Mezi nejkrásnější vzpomínky bude jistě patřit pohledu do obrovského zatopeného kráteru, lemovaného zbylými ostrovy. Uprostřed vystupuje ostrov z lávy – Nea Kamenni.

Co se Vám první vybaví, když se řekne Řecko?

Určitě modrobílé domky a kostely s kupolemi. Tento obrázek Řecku propůjčuje právě Santorini, které je turisty často navštěvované jen jako součást jednodenního výletu z Kréty. Protože je to právě ona, která je známým letoviskem. Škoda. I Santorini Vám může nabídnout mnoho krás. Černá perla Řecka, jak se mu často přezdívá, je vhodná zejména pro rodinnou dovolenou.

Nekonečné pláže

Zdejší nekonečné pláže jsou velmi rozmanité jak barvou, tak povrchem. Písčité nebo oblázkové? Písek bílý, červený, černý nebo šedý? Paleta barev je opravdu široká.

Mezi turisty jsou nejoblíbenější pláže na jižním a východním pobřeží. Avis (klidná, černá pláž), Monolithos (větrná pláž s šedým pískem) nebo Perissa (pláž s tmavými oblázky)? Je jen na Vás, kterou si oblíbíte.

Romantické taverny

Na každém rohu najdete tavernu, kde můžete strávit příjemný večer, ochutnat zdejší speciality a nápoje.

Pokud Vám taverna je málo, máme pro Vás ještě jeden velmi romantický tip. Zatoulejte se k majáku Akrotiri. Ideálně při západu slunce.

Antické památky

Santorini je ostrov kostelů a kapliček. Jedná se o jednoduché stavby v bílé a modré barvě, většinou doplněné o zvonici. Následují jeden architektonický styl a přesto je každá stavba jedinečná. Nejstarším klášterem je klášter sv. Mikuláše, za zmínku a návštěvu ale stojí také klášter Profitis Ilias.

Při svých toulkách po ostrově ale nezapomeňte navštívit také architektonická naleziště Akrotiri a odkryté pozůstatky starověké Théry. Naleziště jsou volně přístupná.

Kultura

V noci to tu opravdu žije. Pokud jste milovníky zábavy i na dovolené, určitě si zde přijdete na své. Vydejte se na procházku osvětlenými ulicemi, vyberte si bar nebo restauraci, která se Vám bude líbit. Nebo prostě jen sledujte západ slunce. Večer můžete strávit také na stylové diskotéce nebo za tónů jazzu.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.