Objevte starobylý půvab Řecka

Vedle Chorvatska je Řecko nejčastěji navštěvovanou destinací, kde svou dovolenou každoročně tráví spousta českých turistů. Do této země na jihu Evropy je láká nádherné moře, teplé podnebí, příroda, vyhlášená řecká kuchyně i přívětiví obyvatelé.

Řecko se rozkládá zčásti na pevnině a zčásti na mnoha ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Jeho sousedy jsou Albánie, Makedonie, Bulharsko a Turecko. Hlavní město Athény jsou dnes obrovskou metropolí, ve které se snoubí slavná historie s moderním životem. Nad městem se tyčí na vysoké skále Akropolis, což je dominanta a symbol Athén a také kolébka demokracie. Než se vydáte na vytouženou dovolenou, neměli byste zapomenout na cestovní pojištění do Řecka.

do-recka-cz_online_ergo_cz_01

Řecké ostrovy

Kromě pevniny, kam turisté nejčastěji míří na Olympskou riviéru a poloostrov Peloponésos, jsou nejčastějším cílem řecké ostrovy. Většina z nich je obydlena a nabízí turistům vše, co si od dovolené u moře slibují. Nádherné pláže, pohodlné ubytování v hotelech, penzionech a apartmánech, příjemnou atmosféru a spoustu historických památek. Na řadu z nich se dostanete letecky z Prahy, Brna nebo Ostravy. Po pouhých dvou a půl hodinách na vás dýchne horký vzduch prosycený mořskou solí a nesčetnými vůněmi.

do-recka-cz_online_ergo_cz_02

Cestovní pojištění

Abyste si mohli svou dovolenou užít co nejlépe a hlavně v klidu a bez starostí, je dobré se pojistit. Nikdy nelze předvídat nečekanou zdravotní komplikaci nebo nehodu, která by vás v případě nepojištění mohla stát značný zásah do rodinného rozpočtu. Už jen samotné řešení nemoci či úrazu v cizině je deprimující, neboť neznáte zdejší prostředí ani jazyk. Těchto problémů vás uchrání cestovní pojištění s asistenční službou. Podle statistik každým rokem přibývá nehod a úrazů během zahraničních pobytů, a přesto je stále hodně nepoučitelných lidí, kteří toto nebezpečí podceňují.

Cena pojištění do Řecka není žádnou závratnou sumou a zjistit její výši můžete i z pohodlí svého domova pomocí on-line kalkulačky. Na internetové stránce zadáte termín cesty a destinaci. O zajímavých podmínkách cestovního pojištění nejen do Řecka, které nabízí ERGO pojišťovna, a.s., se dozvíte na internetu pod heslem VPP pro pojištění do zahraničí.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.