navagio beach

Odlehlá pláž Navagio s pašeráckou lodí

Seznamte se s panenskou pláží Navagio v jedné z odlehlých řeckých zátok, kterou kazí pouze rezavějící pašerácká loď na břehu.

navagio beachOstrov Zakynthos najdete kousek od jihozápadního pobřeží Řecka. Vyznačuje se řadou skalnatých zátok, které jsou odříznuté od pevniny. Jednou z těchto kousků ráje je pláž Navagio. Jde o malou písečnou pláž, která vás dostane svou krásou a netradiční kulisou rozpadajícího se vraku.

Je také známá jako “Shipwreck Beach”, neboli pašerácká pláž. Loď Panagiotis s délkou 50 metrů, která zde v klidu leží zde skončila svou cestu v roce 1983 při nárazu na malebný břeh. Podle informací, které jsou dostupné, loď pašovala cigarety, alkohol a velmi pravděpodobně i lidi. Osudnou se jí stalo špatné počasí a zásah pobřežní hlídky, díky čemuž skončila v zátoce přímo na mělčině. Od té doby zůstala na břehu a pomalu se rozpadá.

Místo havárie se brzy stalo oblíbenou destinací pro turisty, kteří zde hledají nejen nedotčenou pláž ale i atmosféru rozpadající se lodi. Vzhledem k tomu, že kovové přepážky lodi jsou už v podstatě pryč, zdá se že časem dojde k potopení vraku do písku. V současné době je pláž stále populární pro lidi, kteří se chtějí dostat mimo masovou turistiku.

Na pláž se dostanete pouze od moře, proto stále patří k jedněm z nejkrásnějším plážím na Zakynthosu. Dostat se tam můžete s pomocí místních turistických lodí, které zde pořádají občasné výlety.

A jak to vypadá při náporu turistů?

 

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.