7.2.2015
Kategorie: Současnost, Zajímavosti

Tajemství Amphipoliské hrobky

Amphipoliská hrobka může patřit členům Makedonské dynastie

Objev mozaiky v hrobce, přináší šanci že hrobka patřila extrémně důležité osobě.

phpThumb_generated_thumbnailjpg

Impozantní mozaika zobrazující únos Persefony Plutem, která byla nedávno objevena v hrobce v Amphipolisu fascinuje archeology pro svou detailnost a barevnost. Podle prohlášení, které vydalo Ministerstvo kultury, se zdá že byla mozaika inspirována podobnou mozaikou, která byla nalezena v tzv. hrobce Persephone v královské hrobce ve Vergině.

Zatímto totožnost osoby pro kterou byla hrobka postavena zůstává nadále záhadou, archeologický tým provádějící vykopávky se domnívá, že šlo o velmi významnou osobu. Vedoucí výkopových prací na dotaz novinářů uvedla, že je ještě brzy na to určit zda hrobka objevená v Amphipolisu patřila členu královské rodiny, nicméně poukázala na to, že její význam velmi vzrostl právě objevem unikátní mozaiky. Pokud jde o kruhové poškození ve středu mozaiky nejedná se o přirozené poškození.

Generální tajemník Ministerstva kultury novináře ujistil, že artefakty nalezené v této oblasti budou umístěny do muzeí v této oblasti a nebudou rozvezeny po celé zemi jak se toho novináři obávali.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.